Celozrnný chléb z pece


Celozrnný chléb s lehce oříškovou chutí, který pod tmavou křupavou kůrkou kaštanové barvy ukrývá krásnou textura zdobenou množstvím nadýchaných oček. To je sen každého pekaře.

Potřebujeme:

  • 180 g pšeničné celozrnné mouky
  • 110 g vody
  • 35 g kvásku

Mouku v míse smícháme s vodou a kváskem, vytvoříme kouli a necháme odpočinout v pokojové teplotě. Na zrání těsta je 14 až 16 hodin ideální čas, proto nespěcháme.A zahradnipec CHLEB 1 (Custom)

K těstovému základu přidáme:

  • 425 g celozrnné jemně mleté mouky špaldové
  • 320 g pšeničné celozrnné mouky
  • 635 g vody
  • 18 g soli
  • vyzrálý kvásek z předešlého dne (jednu lžíci kvásku odebereme a uschováme zase na další pečení)

A zahradnipec CHLEB 15 (Custom)Mouku promícháme s vodou a vypracujeme kompaktní jednolité těsto, které necháme pod utěrkou při pokojové teplotě 40 minut odpočinout. Přidáme kvásek natrhaný na menší kousky a sůl. Těsto hněteme tak dlouho, dokud se nebude chytat mísy ani vařečky. Těsto přeložíme do jiné mísy, kterou lehce vymažeme olejem, přikryjeme utěrkou nebo potravinovou fólií. Těsto každých třicet minut na pracovním vále důkladně převalujeme a překládáme do všech stran. Tento nezbytný proces provedeme po dobu kynutí 4x. Těsto se překládáním zpevní.

Hotové vykynuté těsto vyklopíme na pracovní desku, kde z něj vytvarujeme 2 bochníčky a v ošatce necháme dokynout při pokojové teplotě 20 °C cca 2 hodiny.

Chléb vložíme pekařskou lopatou do vytopené pece na 230-210 °C a pečeme přímo na kameni cca 45 minut. Během pečení bochníček po 25 minutách otáčíme, aby se propekl stejnoměrně a kůrka získala pěknou kaštanovou barvu. Před ukončením pečení je dobré provést párátkový test a vyzkoušet propečenost chleba poklepem na jeho dno. Když párátko vytáhneme suché a chléb zazvoní, je to přesně ono a můžete si gratulovat.

Dobrou chuť přeje Šárka Škachová / www.gurmanka.czA zahradnipec CHLEB 16 (Custom)

Nechala jsem se inspirovat pekařskými zkušenostmi a receptem zde: http://www.maskrtnica.cz/spaldovopsenicnychleb/ , ale samotné pečení v peci jsem musela vyřešit já sama. Vzhledem k tomu, že se jednalo o úplně první chléb mnou vložený do pece, nedopadlo to ve výsledku vůbec zle. Chléb pečený v peci je sázkou na jistotu a dobrý výsledek máte zaručen. Přidala jsem si do něj hrstičku opražených ovesných vloček, aby byl na řezu zajímavější. Příště bude o hodně lepší a podaří se mi snad lépe udržet jeho tvar 😉 Chuť chleba byla přímo božská, tam není co zlepšovat.

Leave a Reply

Required fields are marked *